Heroes Olmak…

Günlerden 20 Şubat 2016, Cumartesi. YKB Bayramoğlu Tesisleri, Kazım Taşkent salonundayız. Soran gözlerinde parıltılar ve yaşadıkları heyecanı dışa vuran birbirinden özgün 47 genç arkadaş; YKB Heroes Club’ın yeni dönem 47 adet Heroes’i.

Başarılı açılış konuşmalarının ardından “Değişim ve Gelişim” başlıklı sunumuma başladım. Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda, Lutiye Cafer Açın Üstad’ın yanında enstruman yapımını nasıl öğrendiğimi, bu sayede nasıl değiştiğimi ve geliştiğimi anlatacağım ve ardından da Hero’ların kendilerini keşfetmelerini ve anlatmalarını sağlayacacağımız atölye çalışmasına geçeceğiz.

Söze “Yıl 1978…” diye girdim. Konuşmam sırasında Hero’ların her birine hitaben 4 soru sordum.

Sen kimsin? Neden varsın? Nereye varmak istiyorsun? Ne zaman?

Bu soruların cevapları ister şimd,i ister sonra verin ve bir kağıda yazın. İsteyen benimle paylaşabilir, yorumlayabilirim. Ama bu soruları kendinize devamlı sormanızı ve cevaplamanızı öneriyorum. Hatta cevapları saklayın ve bir sonraki cevaplarınızla karşılaştırın.

Hangi sıklıklıkta mı? Buna siz karar vereceksiniz? Sizin için önemli gördüğünüz her dönemeçte…

Sunumum bittiğinde birçok Hero yanıma geldi sorular sordular, sunum ile ilgili görüşlerini belirtiler.

İçlerinden bir tanesi bir kağıt uzattı ve “Cevaplarımı yazdım, yorumlar mısınız?” diye sordu. Kağıdı aldım, hızla göz gezdirdim. Karşımdaki Hero’nun ismi Eray Çelik idi, kağıdına mail adresini de yazmıştı. “Bana izin ver sana yazacağım.” dedim.

İki gün sonra Eray’a yazdım. Yazımda kendisinden cevaplarını blogumda paylaşma iznini istedim. Eray izin verdi.

Yazışmamızı aşağıda paylaşıyorum…

 

From: Hasan Tahsin Gungor

Subject: HEROES OLMAK.

Date: 22 Şubat 2016 11:50:05 GMT+2

To: Eray Celik

Cc: YKB Heroes Club 

Sevgili Eray,

İyi günler.

Hafta sonunun verimli ve mutlu geçtiğini düşünüyorum. Heroes Club Değişim ve Gelişim Atölye Çalışmasındaki aktif katlımın ve sorduğum sorulara verdiğin anlamlı cevaplar için çok teşekkür ediyorum.

Bana verdiğin, senin için çok önemli olan belgeyi, scan ettim ve arşivin için ekte sundum. Belgenin üzerine tarih ve yer adını yazdım (yazdığın her yazıya tarih ve yer adını yazmayı alışkanlık edin, lütfen :-) ). Bu önemli belgenin aslını  saklayacağım.

Yazdıklarını okuduğumda senin adına ve kendim adına (YKB & HTG) çok sevindim. “Bugün” ifadesi, işini yaparken eğlenerek yapmak istemen, işin içine aileni, dostlarını, çevrendeki insanları katman senin kadar bilinci olduğunu gösteriyor. Tebrik ediyorum ve “nazar değmesin” diyorum.

Bu mail’i ve yazdıklarını iznin ile YKB Heroes yaratıcıları ile paylaşmak istiyorum. Onları CC’ye koydum. Yazının YKB içinde birçok kişi tarafından da okunacağını biliyorum. Yine izin verirsen, yazını blog’umda (www.htgungor.com) yayınlamak isterim. Bu konuda senden haber bekleyeceğim.

Sizlere “farklı olmanın önemini, keşfedilmeyi beklememenizi, kendinizi keşfettirmek için çalışmanızı” anlatmıştım. 20 Şubat günü, 47 Heroes bu anlatımı dinledi, anladı ve çoğu satın aldı. İçlerinden bir tanesi bunlarla yetinmedi, eyleme geçti. “Sen kimsin? Neden varsın? Nereye varmak istiyorsun? Ne zaman?” sorularına tek tek cevap verdi ve bu cevapları Yapı Kredi Bankacılık Akademisi not kağıdına yazdı. Bununla da yetinmedi, HTG’nin yanına gitti, kendisini tanıttı, yazdıkları paylaştı ve HTG’nin yorumunu istedi. Bilmiyorum, kendini keşfettirdiğinin farkında mısın? İşte, eşitler arasında farklı olmak bu. Bunu başardığın için seni tebrik ediyorum.

Kendini keşfetme ve keşfettirme yolculuğunda sana sağlık, mutluluk ve refah dolu bir gelecek diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Hasan Tahsin Güngör

 ERAY CELIK A 20 02 2016 ERAY CELIK B 20 02 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir